Rekolekcje Dieta Daniela

Rekolekcje z postem Daniela w Bukowinie Tatrzańskiej - 2021

 

W dniach 20-30 sierpnia 2021 r. w Domu wypoczynkowo-rekolekcyjnym oo.  Redemptorystów „Scala” w Bukowinie Tatrzańskiej, odbyły się Rekolekcje z postem Daniela, poprowadzone przez wieloletniego misjonarza z Brazylii – o. Józefa Andrzeja Grzywacza CSsR. Tematem przewodnim rekolekcji była myśl: „Bóg czasem miesza w naszym życiu, abyśmy się nie przypalili…” i „Nieustanne potrzeby??? – Nieustająca Pomoc!!!

            Każdego dnia duch nasz wzrastał poprzez udział w Eucharystii, konferencjach, modlitwach porannych i wieczornych, które kończyły się Apelem Jasnogórskim, a ciało poprzez post i gimnastykę „nabierało oczekiwanej mocy”.

Ojciec Józef przekazał nam pogłębioną i szeroką wiedzę o ikonie Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Uczestnikami byli dorośli i dzieci i wszystkich bardzo zainteresował sposób przekazu w formie puzzli. Każdy element był wnikliwie omawiany; poznaliśmy znaczenie symboli, kolorów i treści ewangelicznych dotyczących Ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która łączy Kościół Zachodni ze Wschodnim.

Udział w rekolekcjach rozbudził naszą pobożność maryjną i przygotował nas na pełniejsze przeżywanie setnej rocznicy Nieustannej Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w świecie.

Wróciliśmy z pragnieniem naśladowania cnót Maryi w życiu codziennym: w naszych rodzinach, parafiach – w środowisku, w którym żyjemy.

Dziękujemy Dobremu Bogu za ten czas łaski!

http://mariologiapopular.com
Bazując na diecie - poście  Daniela (Dn 1,1-21), Scala w Bukowinie Tatrzańskiej organizuje Dietę warzywno-owocową - 20-30 sierpień 2021

https://scala.net.pl/

https://www.facebook.com/groups/nieustannanowennaTemat zaproponowany: 

"Bóg czasem miesza, abyśmy sie nie przypalili"

oraz

"Nieustanne potrzeby??? - Nieustająca POMOC!!!"

A po upływie dziesięciu dni wygląd ich był lepszy i zdrowszy niż innych młodzieńców, którzy spożywali potrawy królewskie. Strażnik zabierał więc ich potrawy i wino do picia, a podawał im jarzyny. (Dn 1,15-15)
Komentarze

Prześlij komentarz

Nieustanne potrzeby??? Nieustająca Pomoc!!!
Witamy u Mamy!!!