Wspaniała i cenna historia dla Kościoła Brazylii i dla nas redemptorystów w Bahia O. Franciszek Micek

Wspaniała i cenna historia dla Kościoła Brazylii i dla nas redemptorystów w Bahia

O. Franciszek Micek, CSsR

Drogi Józefie, Pozdrowienia w Chrystusie i Maryi

Przepraszam, że nie zareagowałem na Twoje ostatnie wiadomości. Miałem komputer, który dopiero po wielu dniach osiągnął normalność.

Zakończył się pewien etap w naszej Wice prowincji w Bahia: obszerna, wspaniała strona twojej obecności i działalności misyjnej w Bahia. To wspaniała i cenna historia dla Kościoła Brazylii i dla nas, redemptorystów. Zawsze podziwiałem Ciebie, Twoją determinację, wytrwałość, niesamowitą kreatywność i poświęcenie w Twojej służbie misjonarskiej. Bez Ciebie Wice prowincja nie będzie już taka sama.

Pocieszają mnie owoce twojego apostolatu, utrwalonego na różnych polach duszpasterstwa powołaniowego, które zapewniły Wiceprowincji nowych współbraci (kapłanów, braci) i wielu świeckich, którzy stali się skutecznymi misjonarzami Wiceprowincji.

Gdzie wykonywałeś pracę duszpasterską: Arraial d'Ajuda, Maria Pinheiro itp. tam położyłeś solidne podstawy dla duszpasterstwa. Byłoby dużo do omówienia! Twój wkład w kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, poprzez publikacje, jest wielkim darem dla Kościoła Brazylii, dla tysięcy wiernych.

Podziwiałem Cię zawsze i w naszych biuletynach pisałem wiele stron o Twojej działalności misyjnej, tak że niektórzy współbracia nazywali mnie „Piewcą Józka Crzywacza”. Jestem wdzięczny Bogu, że wiele rzeczy z jego posługi misyjnej zachowało się w archiwach Rzymu, Polski i Brazylii w formie zeszytów dokumentalnych.

Z pozdrowieniami O. Franciszek Micek, CSsR

PS.1. O. Franciszek kilkakrotnie odwiedzał dom moich rodziców w Desznicy.

PS. 2. Pracowaliśmy razem w sanktuarium Matki Bożej da Ajuda i na kilku Misjach Ludowych.


Komentarze