Cudowne obrazy Maryi na Podkarpaciu.

 Cudowne obrazy Maryi na Podkarpaciu. 

Kult maryjny ma wielowiekową historię i jest nieodłącznym elementem katolicyzmu. W Polsce miesiącami szczególnie poświęconymi Maryi są maj i październik, ale także sierpień, kiedy to wielu pielgrzymów udaje się do cudownych wizerunków Matki Bożej, które słyną z wielu łask. Nie tylko w Częstochowie czy Licheniu znajdują się otoczone kultem obrazy Maryi. Wiele z nich znajduje się także na Podkarpaciu i choć nie są powszechnie znane, to lokalnie mają wielowiekową tradycję. Poznaj podkarpackie Matki Boże – cudowne wizerunki Maryi, do których możesz pielgrzymować na Podkarpaciu.

Na Podkarpaciu (a ściślej: na terenie diecezji rzeszowskiej) istnieje kilkanaście sanktuariów maryjnych. Wiernym dobrze znane są m.in. te:

  • w Dębowcu (Matki Bożej Pojednawczej Grzeszników)
  • w Rzeszowie (Matki Bożej Wniebowziętej)
  • w Lipinkach (Matki Bożej Wniebowziętej).

Katolicy pokonują nierzadko setki kilometrów, by dotrzeć do słynących łaskami figur lub obrazów przedstawiających Matkę Bożą. Nie trzeba jednak wybierać się daleko, by pomodlić się przed cudownym obrazem Maryi – takie wizerunki mamy także na Podkarpaciu, choć nie wszystkie z nich są dobrze znane wiernym.

Cudowne obrazy Maryi na Podkarpaciu

Październik to w Kościele katolickim miesiąc szczególnie poświęcony Maryi i modlitwie różańcowej. To, jak odmawiać różaniec nie jest skomplikowane, a zawsze warto robić to przed figurą lub obrazem mającym przypominać nam Matkę Bożą. Może to będzie okazją do odwiedzenia któregoś z kościołów, w których znajdują się wyjątkowe wizerunki Maryi?

Poznaj "podkarpackie Matki Boskie", czyli obrazy Maryi znajdujące się w naszym regionie, które wierni od lat uważają za cudowne i słynące łaskami. Wiedziałeś o nich?


Komentarze